Fiatal gimnazista voltam, mikor az első tetoválásomra elkezdtem vágyni. Mivel 18 életéved előtt a legtöbb tetováló szülői engedélyt kér, így ezt nem tudtam megvalósítani. Folyamatosan tervezgettem, majd eljött az utolsó év a gimiben, ami nálam 180 fokos fordulatot hozott. Ha kíváncsi vagy a továbbiakra kattinst a tovább gombra.
A gimnazisták általában buliznak minden hétvégén és élik a fiatalságot. Na nálam ez 18 éves korom után jött el, a gimi utolsó évében és az azt követő nyáron. Amint elballagtam gimiből meglett az első tetoválásom, majd szépen sorban jött a többi. Anyukám folyamatosan ellenezte az egészet. Neki a börtöntöltelékek jutnak rögtön az eszébe, így nagyon ellene volt a dolognak.
Az én meglátásom: mindenki cselekedjen saját akarata szerint.
Viszont, jöjjenek a buktató kérdések:
- Mikor túl sok egy tetoválás?
- Hány éves korban csináltathatod az elsőt?
- Nem fogod megbánni/bántad meg?
- Divatból csináltatod-e?
- Hogy fog kinézni ha öreg leszel?
- Korunk divatja?
Nézzük is az én nézőpontomat a kérdések kapcsán.
Sosem voltam a túl nagy és túl színes tetoválások híve. A mérettel talán nincs is problémám, viszont a színek.....áááá nem az én világom. Véleményem szerint egy szépen kidolgozott fekete tetoválás sokkal jobban mutat, mint egy színes, már már giccses darab.
Életkor? Hát szerintem itt nem az életkor hanem az elhatározás számít. Ebben a bekezdésben egyben a következő két kérdésre is válaszolok. Szerintem egy tetoválásnak, nem divattetoválásnak kell lennie, hanem egy életeseményhez, egy emlékhez vagy a viselőjének fontos dologra emlékeztesse. Így nem lehet megbánni. Nekem mind a 3 tetoválásom jelent valamit.
Utolsó felvetett kérdésemhez kapcsolódóan, hogy hogy fog kinézni? Ugyanolyan jól mint mikor megcsinálták. Továbbra sem az számít, hogy másoknak tetszik e vagy nem, az a lényeg, hogy a viselője jól érezze vele magát.
Korunk divatjának nem igazán mondanám. A tetoválás megjelenésétől fogva divat. Csak a körítés változik a korral ( a minta, hogy hova, hogy ki).